BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ BİTKİLER SORULARLA İSLAMİYET RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR REHBERLİK
ÜYE GİRİŞİ
E-mail :
Şifre :

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
SON EKLENENLER

Kefen
Zıvana
Zıt şeyler
Zırnık
Zırhlı savaş gemisi
Zırhlı
Zırhçı
Zırh
Zıplamak
Zımpara

ÇOK OKUNANLAR

Yağmur
Cam
Anne
Arı
Yüzük
Namaz kılmak
Bardak
Boğulmak
Topuk
Zeytin

   
Rüya Başlığı 0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
RÜYA TABİRLERİ

<< önceki sayfa

Tencere

Kürsüsünde oturan alime, kuvvete, düşmana galip gelmeye, kadına, Tencere bazen hastaya, tahsildara, vergi memuruna, bakan yahut yargıca, İçinde çor.a, yemek yahut et bulunan tencere ağız tadı ile yenilecek hayırlı rızka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kaab, Tabak, çanak, Çömlek, Tava.)


Hayırlı iş, gelir getiren bir yer ve iş olarak yorumlanır. Tencere rüyaları iyidir ama tencerenin içinde et pişiyorsa hastalığa işaret eder.


Rüyada tencere görmek, ev sahibi veya içinde oturan kiracıların yakın akrabasından biri ile tabir olunur. Evinde bir tencere olup etrafına bir takım adamların toplanmış olduğunu görenin evinde hasta varsa ölür. Bir hastanın kendi tenceresinden yediğini görenin eceli yakındır. Tencereyi değiştirdiğini görmek ev sahibinin değişeceğine işarettir. Bir tencerede yemek piştiğini görmek eğer tencerede etli yemek pişiyorsa, menfaat görmek için bir kimseyi bu işe memur etmeye, eğer tencere kaynamıyor ise, bu menfaatin haram olacağına; eğer tencerede et yoksa, bir fakire taşıyamayacağı kadar yük teklifinde bulunulacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada tencere görmek, bilgine işarettir. İçinde et v.s. bulunan tencere, ondan yiyen kimse için faydalara işarettir. Ayaklı tencere, kocasından boşanmış kadına işarettir. Tencerenin kaynaması, o kadının boşanmasına işarettir. Tencere, malını bütün insanlar için özellikle komşularının istifadesine sunan bir adamdır. Tencere, ev işlerini gören kimsedir. Tencerede bulunan fazlalık ve eksiklik gibi şeyler ev işlerine bakan kimseye nispet edilir. Rüyada hasta kimsenin evinde altında ateş yandığı halde içinde ne olduğunu bilmediği kaynayan tencereyi görmek, tencerenin bulunduğu ocak hastanın yatağına; ateşin alevlenmesi, hastanın sıkıntı çekmesine;tencerinin kaynaması, hastanın ızdırabına işarettir. Bir kimse rüyada ateş yakarak, içerisinde et veya baska yemek bulunan bir tencereyi üzerine koyduğunu görse, menfaati için bir adami teşvik eder. İçerisindeki pişen eti yediğini görse temin ettiği menfaatin helal mal olduğunu, eğer et pişmemiş ise haram olduğuna, teşvikin de gıybetten ibaret olduğuna işarettir. Eğer tencereden bir şey yediyse, o kimsenin o gibi şeylerden rızıklanmasına, bir şey aldıysa, o kimsenin o gibi şeylerden faydalanmasına ve kendisine düşen malı yığmasına işarettir.Tencerede et ve yemek olmasa, o kimse fakir bir kimseye kudretinin yetmeyeceği ve kendisinden hiç bir sekilde faydalanamayacağı bir hizmeti teklif eder. Tencere, kuvvete ve düşmana galip gelmeye işarettir.Bazen tencere Allah (C.C.)'in mukadderatına razı olmaya işarettir.Tencere içinde bulunan çorba ve et, münakaşa ve düşmanlık olmayan şerefli bir rızıktır. Rüyada tencere ve tava görmek denizde yolculuk yapan kimse için batmaya işarettir.Bazen tencere ev işlerine bakan bir kimseye bazen de hakim, bakan,tahsildar ve vergiye işarettir.


Rüyada bir tencere içinde etli yemek pişirdiğini görmek; helal mala sahip olmaya, boş tencere görmek; bir suçtan dolayı karakola düşmeye, tencerede pişmiş yemek görmek; hazır bir kazanca, tencerenin kırıldığını görmek; işlerinizin bozulacağına işarettir.


Facebook Digg Del.icio.us reddit Mixx StumbleUpon Google Yahoo

  
AŞAĞIDAKİ FORMDAN SEN DE RÜYANI GÖNDER, ÜCRETSİZ YAYINLAYALIM
  Adı Soyadı * E-posta *
  Telefon * *
  Rüya *
ONAYLANMASI İÇİN FORMU EKSİKSİZ VE DOĞRU DOLDURDUĞUNA EMİN MİSİN?

BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ PİYASALAR VİDEO KUR'AN-I KERİM RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR HAVA DURUMU SORULARLA İSLAMİYET BİTKİLER ŞİİR ve EDEBİYAT REHBERLİK


Künye Bize Ulaşın RSS
Copyright © 2005-2009 HABER AKTÜEL Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Manta - Yazılım : Erhan Evren