BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ BİTKİLER SORULARLA İSLAMİYET RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR REHBERLİK
ÜYE GİRİŞİ
E-mail :
Şifre :

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
SON EKLENENLER

Kefen
Zıvana
Zıt şeyler
Zırnık
Zırhlı savaş gemisi
Zırhlı
Zırhçı
Zırh
Zıplamak
Zımpara

ÇOK OKUNANLAR

Yağmur
Cam
Anne
Arı
Yüzük
Namaz kılmak
Bardak
Boğulmak
Topuk
Zeytin

   
Rüya Başlığı 0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
RÜYA TABİRLERİ

<< önceki sayfa

Tavan

Değerli bir adama; Ahşap tavan gururlu, toprak tavan mütevazı insana, beton tavan kaba saba insana; Tavanın çökmesi afete yahut evin erkeğinin vefatına, Tavandan üzerine bir şey düşmesi korku ve üzüntüye, tavanda görülen çatlaklık gün ışığı yahut gökyüzü görülürse hayra, manevi derecelere, Tavandan su damlaması gözyaşına, Tavanın hasar görmesi nimetin azalmasına, Açık renkli ve berrak tavan mutlululuğa ve iç huzuruna; kirli ve koyu renk tavan iç sıkıntısına, Tavana çıkıp oradan inememek hapse girmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tavan arası.)


Tavanın yüksek olması ferahlık, huzur, mevki, nüfustur.


Evinin tavanının yıkıldığını görmek, o evde oturanların veya ev sahibinin ölümüne delalet eder. Tavanın aktığını veya damladığını görmek, bir ölü için ağlamaya veya bir hasta için dua etmeğe; tavanın toprak veya kiremitlerinin uçtuğunu görmek, mali giderek fakir düşmeğe, elinden nimetinin alınmasına; tavanın üzerinde ot bittiğini görmek, bir takım kimselerin hilesine kapılmağa; tavanın yarıldığını görmek, istenmeyen bir isin yapılmasına delalet eder. Bazı tabircilere göre; tavanın güzel ve süslü olması, sahibinin büyük bir mevki sahibi olduğuna; tavanın çökmesi büyük bir musibete işarettir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre, evin tavanı eğer tahtadan ise yüksek mevkii olan bir adama delalet eder. Bir tavan altına girip gök yüzünü göremediğini görmek, evine hırsız girmesine, tavan direklerinin kırılması kötü bir akrabanın ölmesi demektir. Abdulgani Nablüsi'ye göre; rüyada tavan görmek, iyi kalpli bir erkekle tabir olunur. Bir evin tavanının yıkılmak üzere olduğunu gören, böyle bir kimse tarafından korkutulur. Tavandan toprak dökülerek elbisesini kirlettiğini görenin, eline mal geçer. Tavanın direklerinden birisinin kırıldığını görmek, bir felaket sonunda ev halkının ölümüne delalet eder. Rüyasında tavanın üstüne çıktığını, inmek istediği halde inemediğini gören, hapse girer. Tavanın tahtalarını tutmakta olan çatı direği kötü, fakat yüksek bir mevki sahibi bir kimse ile tabir olunur. Bu direğin kırıldığını görmek, o zatin ölümüne; kırılmayarak sadece yerinden düştüğünü görmek de isinden atılmasına işarettir. Oda tavanının başına yıkıldığını ve kendi de altında kaldığını gören, azap ve musibete uğrar. Odanın tavanının altında yıldızları görenin evi yıkılır. Aralıklarından gökyüzünün göründüğü bir tavanın altına girdiğini görenin evine akrabasından biri girerek bazı kıymetli şeylerini çalar. Evinin tavanının yıkıldığını gören ölür. Tavandan su damladığını görenin evinde, bir ölü veya hasta için gözyaşı dökülür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tavan kadri yüce bir adamdır. Eğer tavan ağaçtan ise o gururlu bir adamdır. Rüyada tavanı kendi üzerine düşüyor gibi gören kimseye kadri yüce bir kimse tarafından korku erişir. Bir evin tavanından kendi üzerine toprak düştüğünü ve elbiselerine dokunduğunu gören kimse korkudan sonra mala nail olur. Eğer rüyada evin tavanının ağacının kırıldığını görse, gökten inecek bir afet ve bela sebebiyle ev sahibinin öleceğine işarettir. Bir kimse rüyada evinin tavanına girdiğini ve oradan gökyüzünün görülmez olduğunu görse, o kimsenin evine hırsız girer ve eşyalarını çalar. Bir kimse evinin tavanının yıkıldığını görse ev sahibinin öleceğine işarettir. Bir kimse rüyada evinin damladığını görse o evde bir hasta veya bir ölü üzerine ağlanacağına işarettir. Rüyada evinin tavanında olduğunu ve oradan inmek istediği halde inemediğini gören kimse hapse gireceğine işarettir.


 Facebook Digg Del.icio.us reddit Mixx StumbleUpon Google Yahoo

  
AŞAĞIDAKİ FORMDAN SEN DE RÜYANI GÖNDER, ÜCRETSİZ YAYINLAYALIM
  Adı Soyadı * E-posta *
  Telefon * *
  Rüya *
ONAYLANMASI İÇİN FORMU EKSİKSİZ VE DOĞRU DOLDURDUĞUNA EMİN MİSİN?

BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ PİYASALAR VİDEO KUR'AN-I KERİM RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR HAVA DURUMU SORULARLA İSLAMİYET BİTKİLER ŞİİR ve EDEBİYAT REHBERLİK


Künye Bize Ulaşın RSS
Copyright © 2005-2009 HABER AKTÜEL Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Manta - Yazılım : Erhan Evren