BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ BİTKİLER SORULARLA İSLAMİYET RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR REHBERLİK
ÜYE GİRİŞİ
E-mail :
Şifre :

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
SON EKLENENLER

Kefen
Zıvana
Zıt şeyler
Zırnık
Zırhlı savaş gemisi
Zırhlı
Zırhçı
Zırh
Zıplamak
Zımpara

ÇOK OKUNANLAR

Yağmur
Cam
Anne
Arı
Yüzük
Namaz kılmak
Bardak
Boğulmak
Topuk
Zeytin

   
Rüya Başlığı 0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
RÜYA TABİRLERİ

<< önceki sayfa

Af

Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH'IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.


Affetmek, kişinin bir hayır işleyeceği, birini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir. Af dilemek ise kısa bir süre sonra güç duruma düşüleceğine işarettir.


Affetmek büyüklüğe işarettir. Rüyada bir kimsenin yaptığı bir hatadan dolayı af dilediğini ve onu affettiğini görmek, herkese karşı iyi kalpli olduğunuza işarettir. Sizin işlediğiniz bir çok suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz, hatalı şekilde davrandığınıza ve bu hatayı mutlaka düzeltmeniz gerektiğine delalet eder.Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karsısında iken bir suçundan dolayı affedildiğini görmek, Allahu Teala tarafından günahlarının affedildiğine delalet eder. Kendisinin bir başkasını affettiğini görmek, o kişiden bir hayır ve iyilik geleceğine; yaptığı bir kabahatten dolayı anne veya babasının kendisini affettiğini görmek, anne ve babasına karsı itaatinin gevşediğine ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Cezaya müstahak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allahu Teala tarafından suç ve kusurlarının affedildiğini görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine işaret eder.Rüyada affetmek iyidir. Bir suçlunun kabahatini affettiğini gören, Cenabı Hakkin mağfiretini çeken bir is isler. Bazı yorumcular, bir kabahatlinin kabahatini affetmek, ecir ve sevaba nail olmaya delalet eder, demişlerdir. Bazılarına göre; rüyada size kötülük yapan bir kimseyle barıştığınızı ve onu bu hareketlerinden dolayı affettiğinizi görmeniz, size karşı islenen maddi bir hatadan dolayı bir hayli zarara girdiğinize, fakat bunu yapan kimsenin maddi durumu zararınızı karşılayacak durumda bulunmadığı için ondan bir şey istemediğinize bu şekilde bir büyüklük gösterdiğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir yaptığı suç ve kusurunu affettiğini gören kimse, Allahu Tealanın affına mazhar olacak bir amel yapar. Bir kimse, başka bir kimseyi kendisinin kusurunu affettiğini görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir. Suçluyu cezalandırmaya gücü yeten bir kimsenin rüyada onu affetmesi, o kimsenin Allahu Teala'dan korku ve haşyet (çekingenlik) üzere bulunduğuna işaret eder. Rüyada kusuru affedilen kimsenin, ömrü uzun olur ve himaye edilir. Rüyada af mağfirettir. Bir kimse rüyada kendi kusurunu Allahu Teala veya Peygamberin (S.A.V.)' efendimizin atfettiğini görse, o kimsenin tövbe ederek hidayete erişeceğine ve akıbetinin güzel olacağına işaret eder. Bir kimse, başka bir kimseyi kendisinin kusurunu affettiğini görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir.


 


 


Facebook Digg Del.icio.us reddit Mixx StumbleUpon Google Yahoo

  
AŞAĞIDAKİ FORMDAN SEN DE RÜYANI GÖNDER, ÜCRETSİZ YAYINLAYALIM
  Adı Soyadı * E-posta *
  Telefon * *
  Rüya *
ONAYLANMASI İÇİN FORMU EKSİKSİZ VE DOĞRU DOLDURDUĞUNA EMİN MİSİN?

BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ PİYASALAR VİDEO KUR'AN-I KERİM RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR HAVA DURUMU SORULARLA İSLAMİYET BİTKİLER ŞİİR ve EDEBİYAT REHBERLİK


Künye Bize Ulaşın RSS
Copyright © 2005-2009 HABER AKTÜEL Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Manta - Yazılım : Erhan Evren