BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ BİTKİLER SORULARLA İSLAMİYET RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR REHBERLİK
ÜYE GİRİŞİ
E-mail :
Şifre :

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
SON EKLENENLER

Kefen
Zıvana
Zıt şeyler
Zırnık
Zırhlı savaş gemisi
Zırhlı
Zırhçı
Zırh
Zıplamak
Zımpara

ÇOK OKUNANLAR

Yağmur
Cam
Anne
Arı
Yüzük
Namaz kılmak
Bardak
Boğulmak
Topuk
Zeytin

   
Rüya Başlığı 0-9 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
RÜYA TABİRLERİ

<< önceki sayfa

Beşik

Bekar için sevince, kadın için çocuğa, İçinde uyuyan yetişkin insan için dar eve, Beşik satın almak ya da sevinçle içinde bulunmak rahatlığa, şefkatli kadına, oğul evladına delalet eder.


Beşiğin içinde güzel bir bebeğin yatıyorsa bu, zenginliğe ve şansa yorumlanır. Beşik sallamak ise hastalığın habercisidir.


Beşiğin içinde güzel bir bebeğin yattığını gördüyseniz zenginliğe ve şansa işaret eder. Beşiği sallamak ise hastalığın habercisidir.


Yeni ve başarı verecek bir konudur. Veya bir meslekle ilgili müjde de olabilir.


Rüyada bir beşik yaptığını veya satın aldığını yahut birinin kendine bir beşik hediye ettiğini gören, eğer erkek veya kadın, bekarsa evlenir, evli ise bir çocuğu olur. Bir beşiği sattığını veya diğer birine verdiğini yahut kırıp attığını gören, erkekse karisini boşar, kadınsa kocasından ayrılır, yahut çocuğunu evinden kovar. Süleyman El-Hüseyniye göre; rüyada beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırdır. Ese, evlada delalet eder. Beşiği kırmak, satmak ve başkasına vermek hayırlı değildir. Çünkü boşanmağa, ayrılmağa evladına karsı şefkatsizliğe işarettir. Aldığı veya yaptığı beşik madenden ise, her ne madenden olursa olsun, doğacak çocuk erkek; beşik tahtadan ise kızdır. Beşiğin kendi kendine kırıldığını görmek, çocuğunun ölümüne; yapmakta olduğu beşiği tamamlayamadığını görmek, karisinin ayrılacağına delildir. Bir çocuğu beşiğe yatırıp salladığını gören, evlat ve ailesine iyi davranıp hizmet ve yardımda bulunur. Çocuğu beşikten çıkardığını gören, ailesine ve akrabalarına karşı hizmet ve yardim-da ve onlara karşı gösterdiği şefkatte kusur eder. Kendisini beşikte görmesi veya beşiği satın alması onun, ayeti kerime işaretince, hayır ve berekete kavuşacağına, eliyle birçok hayrat ve iyilikte bulunacağı anlamına gelir. Beşik bazen de huzur içinde bir aileye veya şefkatli bir anneye de işarettir. Beşik erkek için tasa, hüzün ve hapistir. Beşikte uyumak, darlık içinde bulunan bir aileye, bekar için evlenmeye, kadın için çocuğa yorumlanır. Bir rivayete göre; rüyasında beşik gören evli ise esi gebe kalır, eşi hamile ise erkek çocuk doğurur. Bir beşikte olduğunu ve sallandığını gören, çocuk tabiatlı olup küçük çocuklar gibi hareket eder. Bir beşiği salladığını gören, çocuğunu iyi yetiştirmeğe çalışır. Es-Salimî'ye göre; beşik görmek, sevinçle yorumlanır. Kim olduğu bilinmeyen ve üzerinde yatak bulunan bir beşik görmek hayırlıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir beşik satın aldığını veya beşikte olduğunu gören kimse, hayır ve berekete nail olur. Kendi eliyle hayır ve iyilik meydana gelir. Bazı tabirciler, bu rüya rahatlığa, erkek çocuğa, şefkatli bir kadına ve küçük çocuğa işaret eder, dediler. Beşik, erkekler için üzüntü veya hapis yahut rüyada beşikte uyuyan kimse için dar bir evdir. Beşik, bekar için sevinç, kadın için çocuktur. Bazen beşik görmek, üzüntü, keder, sıkıntı ve ağlamaya işaret eder. Bezende beşik, türkü söylenip raks edilecek yerlere işaret eder. Bazen beşik düşmanlık, mücadele ve münakasa yapmaya, bazen de ceset ve tabuta işaret eder.


Beşiğin içinde güzel bir bebeğin yattığını gördüyseniz, bu, zenginliğe ve şansa işaret eder. Beşiği sallamak ise hastalığın habercisidir.


 


 


Facebook Digg Del.icio.us reddit Mixx StumbleUpon Google Yahoo

  
AŞAĞIDAKİ FORMDAN SEN DE RÜYANI GÖNDER, ÜCRETSİZ YAYINLAYALIM
  Adı Soyadı * E-posta *
  Telefon * *
  Rüya *
ONAYLANMASI İÇİN FORMU EKSİKSİZ VE DOĞRU DOLDURDUĞUNA EMİN MİSİN?

BİYOGRAFİ ŞARKI SÖZLERİ PİYASALAR VİDEO KUR'AN-I KERİM RÜYA TABİRLERİ HASTALIKLAR HAVA DURUMU SORULARLA İSLAMİYET BİTKİLER ŞİİR ve EDEBİYAT REHBERLİK


Künye Bize Ulaşın RSS
Copyright © 2005-2009 HABER AKTÜEL Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Görsel Tasarım : Manta - Yazılım : Erhan Evren